Tüm Kategoriler
Sepetim
yukleniyor
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
logo

İade, Değişim ve Teslimat

TESLİMAT KOŞULLARI

Siparişleriniz, internet mağazamızdan verdiğiniz siparişlerinizin güvenliği ve hızlı teslimatı için güvenilir teslimatçı firmalar ile işbirliği yapmaktayız. Siparişiniz normalde 1-3 gün içinde çalışmakta olduğumuz teslimatçı firmaya teslim edilir.Teslimatçı kargo firması siparişinizi teslim aldıktan sonra size SMS ile bilgilendirme yapar ve bulunduğunuz bölgeye göre 1-3 iş günü içinde adresinize teslimat gerçekleştirir. Mobil bölgelerde teslimat süresinin biraz daha uzun olabileceğini lütfen dikkate alınız. Resmi tatil ve bayram dönemlerinde kargo firmalarının çalışmaması nedeniyle teslimat, ilk iş günü içerisinde yapılacaktır. Kargonuz firmaya teslim edilmiş ancak teslimatçı firmadan kaynaklanan sebeplerden ötürü teslim edilememişse Gökçil Moda bu durumdan sorumlu değildir. İlgili kargo firmasıyla iletişime geçiniz.

Tüm alışverişlerinizde satın aldığınız ürünün içeriğine bağlı olarak kargo ücreti farklılık gösterebilir. Teslimat konusunda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda [email protected] adresimize mesaj atabilir veya 00000000000 numaralı telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

DEĞİŞİM KOŞULLARI

Satın aldığınız ürünün tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün işlemlerinde fatura ibrazı zorunludur. Değişim süresi ürünün elinize ulaştığı tarihten itibaren 10 gündür.
Değişimini yapmak istediğiniz ürünleri anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarımız aracılığıyla ile göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz kargo bize ulaştıktan sonra değişim siparişinizi oluşturabilirsiniz. Değişim kargonuzu sağlıklı bir şekilde bulabilmemiz için alışveriş yaptığınız isim soy isim ve telefon numaranızı kargo gönderimi esnasında yazmanızı rica ederiz.
Değişim ve İade kargo masrafları SATICI’ya aittir. Ürünlerin size ulaşması amacıyla ödediğiniz Kargo Ücreti ve Kapıda Ödemeli siparişlerinizde tahsil edilen Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iade edilmemektedir.
Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa, bu durumda şöyle bir süreç işleyecektir;
• Siparişiniz kargo görevlisi tarafından teslim edildiğinde, ürünü teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapınız ve herhangi bir hasar gördüğünüzde "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatınız.
• Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle iletişim kurarak "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını isteyiniz.
• Eğer kargo şubesi bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendiriniz.
• Hasar Tespit Tutanağıyla birlikte hasarlı ürünü adresimize gönderdiğinizde, ürün değişim veya iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

İADE KOŞULLARI

1. ALICI, ürünlerin teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade talebinde bulunarak mesafeli satıştan doğan cayma haklarını kullanabilir.
2. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail, iptal/iade paneli veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır.
3. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.
4. ALICI cayma hakkının hukuka uygun bir şekilde kullanılmasından sonra iade işlemini gerçekleştirirken gokcilmoda.com tarafından kendisine bildirilen anlaşmalı taşıyıcıyı tercih edecektir. Ancak bildirilen taşıyıcıya ulaşmak ALICI için dürüstlük kuralına göre kendisinden beklenemez ise, kendisinin tercih edeceği taşıyıcı ile ürünleri teslim edecektir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
5. ALICI tarafından satın alınan ürün/ürünler, nakliye firması personeli tarafından teslim alınırken ayıplı veya hasarlı olması durumunda, gerekli tutanak tutulmalıdır. Aksi takdirde SATICI tarafından gönderilen ürün/ürünler, ALICI'ya kusursuz ve ayıpsız olarak teslim edilmiş kabul edilecektir.
6. Şirketimiz iade edilen ürünlerin tarafımıza ulaşmasından sonraki 7 (yedi) gün içerisinde gerekli işlemleri yerine getirerek, iadeye engel durum olmaması durumunda, ALICI'nın kredi kartı hesabına ücret iadesini gerçekleştirir.
7. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md 15/1’e göre cayma hakkını kullanamayacağınız halleri kanundan alıntılayarak aşağı eklemiş bulunmaktayız.
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.